گیک فارسی

نوشته های یک گیک فارسی از فعالیت ها ،‌ علاقه مندی ها و نقد هایش

ارتباط ADB به موبایل یا تبلت از طریق WIFI

بدون دیدگاه

یکی از مصیبت‌های بررسی اپلیکیشن‌ها روی موبایل زمانی هست که باید موبایل را از طریق کابل USB به کامپیوتر وصل کنید و با دستور‌های ADB به موبایل وصل بشین ،‌ علاوه بر اینکه کوتاه بودن کابل USB و کلاً محدود شدن بازه حرکتی دردسر ایجاد میکنه ، اگه از کابل خوبی استفاده نکنید یا کابل قطعی داشته باشه حتما اعصابی برای کار اصلی نخواهد ماند.

اگر نمی‌دونید منظور از ارتباط ADB یا ارتباط کامپیوتر با موبایل چطور برقرار می‌شود میتونید پست چطور موبایل اندرویدی را برای نصب و بررسی اپلیکیشن آماده کنیم؟ را بخونید.

من خودم فکر میکردم برای ارتباط از طریق WIFI حتماً باید موبایل ROOT شده باشه که خوب اشتباه میکردم و با این روش به راحتی میتونید با دستورات ADB موبایل را از طریق WIFI به کامپیوتر وصل کنید. البته برای بار اول نیاز هست که موبایل با USB به کامپیوتر ارتباط داده شده باشه و ADB در حالت USB موبایل را شناسایی کرده باشه.

پس از ارتباط USB و اطمینان از شناسایی ADB موبایل و کامپیوتر را به یک شبکه WIFI وصل میکنیم و دستور زیر را در کامپیوتر وارد میکنیم تا آدرس IP موبایل را به دست بیاریم:

adb shell ifconfig

حالا دستور زیر را وارد میکنیم تا ADB از TCPIP به جای USB برای ارتباط استفاده کنه:

adb tcpip 5555

با داشتن آدرس IP موبایل از طریق دستور زیر با ADB به موبایل وصل می‌شویم:

adb connect <ip address>:5555

خوب دیگه می‌تونید با خیال راحت کابل USB را جدا کنید و از ارتباط مداوم تا زمانی که WIFI وصل هست استفاده کنید.

هر زمان احتیاج داشتیم به حالت USB برگردیم کافیه بزنیم:

adb usb

امیدوارم مشکل استفاده از کابل برای بررسی اپلیکیشنها و کلاً ارتباط ADB با موبایل از طریق WIFI براتون حل شده باشه.برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *