گیک فارسی

نوشته های یک گیک فارسی از فعالیت ها ،‌ علاقه مندی ها و نقد هایش

معرفی و نظرم من نسبت به فیلم «خواب‌رو ها»

2 دیدگاه‌ها

مدتی هست که زیاد دستم به برنامه نویسی نمیره و مثل گذشته وقتم را با کتاب‌ خوندن و فیلم دیدن میگذرونم. فیلم دیدن یکی از بهترین تفریح های من هستش و وقتی از پای یک فیلم با لبخندی نشان از رضایت ، بشاش و سر حال بلند میشم کاملاً آشکار هست که فیلم به شدت مورد قبول من قرار گرفته.

فیلم Sleepers

من اصطلاحاً Masterpiece یا شاهکار های سینمایی زیادی را دیدم که شاید برای تصویر سازی از یک شاهکار بتونم فیلم‌هایی نظیر «رستگاری شاوشنگ» ،‌ «یک داستان عامه‌پسند» ، «مظنونین همیشگی» یا «یک داستان برانکسی» را بتونم اسم ببرم. اما هنوز بسیاری از شاهکار های سینمایی را ندیدم و امشب موفق به دیدن یکی از اون ها شدم. فیلم Sleepers یا همون خواب‌رو ها که توی IMDB بهش نمره ۹ دادم و بسیار از دیدنش لذت بردم.

یکی از مشکلاتی که همیشه در مورد فیلم‌های پر ستاره وجود داره این هست که معمولاً خوب نمیشه و انگشت شمار هستند فیلم‌های پر ستاره ای که خوب از آب در اومدند و یکی از اون ها هم Sleepers هستش که با بازی رابرت دنیرو ،‌ کوین بیکون ، برد پیت و داستین هافمن و البته با کارگردانی بری لوینسون که آثار خوبی مثل Rain Man و Good Morning, Vietnam داره به خودی خود انتظارات ازش بالا هست و انصافاً فیلم بسیار خوش ساختی هستش و من متعجب هستم چرا سال ۱۹۹۰ فقط نامزد بهترین موسیقی شده که البته اون سال با وجود بیمار انگلیسی و فارگو قطعاً رقبای سختی در کنارش داشته.

من کلاً از فیلم‌هایی که نقال یا همون Narrator داره خوشم میاد و ۹۰ درصد چینن فیلم‌هایی Screenplay های خیلی خوبی داشتند و بیننده را جذب داستان میکنه به شکلی که اصلاً در طول فیلم اون هم مثل Sleepers که دو ساعت و نیم زمان داره احساس خستگی نمیکنی و زمان باقی مانده از فیلم را با کنترل چک نمیکنی. همونطور که میدونین من از دید نقد سینمایی (وای خدای من) به فیلم‌ها نگاه نمیکنم و مهم اینه که فیلم من را جذب خودش کنه و ازش لذت ببرم. امیدوارم شما هم این فیلم را ببینید و خوشتون بیاد.برچسب‌ها:

 1. الی گفت:

  علیرغم اینکه نمرات فیلم بالا نبوده ولی من از آن خوشم آمد
  دیدنش را توصیه می کنم

 2. حبیب گفت:

  در این فیلم رای نهایی مبنی بر برائت متهمین پس از شهادت پدر(رابرت دنیرو) مبنی براینکه در شب حادثه متهمین برای دیدن مسابقه به همراه پدر به استادیوم رفته بودن ،صادر شد.(ان هم در سکانس پایانی و کلی کش و قوس و برگزاری چند جلسه دادگاه)
  خوب اگر این موضوع حقیقت داشت چرا خود متهمین در جلسه اول و بعد از تفهیم اتهام عنوان نکردند.(آن هم دلیلی به این مهمی را)
  فهم اینکه پدر شهادت دروغ داده زیاد پیچیده نبود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *