گیک فارسی

نوشته های یک گیک فارسی از فعالیت ها ،‌ علاقه مندی ها و نقد هایش

روز برنامه‌نویس!

بدون دیدگاه

چند روز پیش بود که توی توییتر و شبکه‌های اجتماعی دیگه صحبت از روز برنامه‌نویس بود و همه از چپ و راست تبریک میگفتن ولی برام جالب بود چرا من حس میکنم چند ماه پیش هم در موردش و تبریکاتش جایی خونده بودم !!!

روز برنامه نویس

پس امشب تصمیم گرفتم یک تحقیق کوچیک انجام بدم ،‌ گویا این روز به پیشنهاد Valentin Balt و Michael Cherviakov در سال ۲۰۰۲ میلادی و با جمع کردن امضاء جهت به رسمیت شناختن این روز در کشور روسیه به عنوان روز برنامه‌نویسان به دولت این کشور ارجاع شده و ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۹ (جالبه که ۷ سال طول کشیده و کم از خودمون ندارن) توسط رئیس‌جمهور وقت مصوب و امضا شده.

این روز ۲۵۶ امین روز سال یعنی ۱۳ سپتامبر (یا ۱۲ سپتامبر در سال‌های کبیسه) هستش. اما جالب اینجاست همکاران وطنی میخوان ۲۵۶ امین روز سال شمسی یعنی ۱۰ آذر را توی تقویم رسمی کشور به عنوان روز برنامه‌نویس ثبت کنن. حتی سایتی برای جمع‌آوری امضا ساخته شده که میتونین شما هم ازش حمایت کنین.

البته من ترجیح میدم همون تاریخ میلادی در نظر گرفته بشه تا اینکه هر کسی بیاد به تاریخ خودش تبدیل کنه ! خلاصه با ۵ روز تأخیر روز همه برنامه‌نویس های خواننده وبلاگ من مبارک باشه و یادمون باشه اگه ما برنامه‌نویس ها نبودیم زندگی از اینی که هست خیلی سخت تر میشد پس به خودتون ببالید و عیش و نوش کنید و از همه مهمتر کد بزنید !برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *