گیک فارسی

نوشته های یک گیک فارسی از فعالیت ها ،‌ علاقه مندی ها و نقد هایش

بهترین و شیرین ترین رویداد زندگی من

نویسنده:
۳ اسفند ۹۴

با توجه به شرایط خانواده‌های من و همسرم و مشکلات کوچیک و بزرگی که در طول دوران بارداری روبرو بودیم ،‌ امروز یعنی دوشنبه ، ۳ اسفند ۹۴ بالاخره ۹ ماه که شاید ۶ ماهش واقعاً برای من بسیار درگیرانه و پرمشغله از نظر خانوادگی گذشت به پایان رسید و صاحب عزیزترین دارایی و نتیجه زندگیم یعنی دختر کوچولوم شدم که گریه‌های نوزادیش شیرین‌ترین طنین‌های زندگیم هست و خواهد بود.

این پست ارزشمند ترین تجربه زندگی یک گیک هست که دوست دارم با خوانندگان وبلاگم در میون بگذارم و اطمینان دارم که کام تک تک شما روزی با همین اتفاق نیکو شیرین خواهد شد.

تولد دختر کوچکم را به فال نیک میگیرم و منتظر روزی هستم که خودش بتونه وبلاگ پدرش و مخصوصاً این پست را بخونه و عشق پدرش را حتی در لابلای یک وبلاگ عموما تخصصی ، آشکار و مفتخر ببینه و درک کنه.

الیکا تولدت مبارک.

نظر دهید
دیدگاه‌ها برای بهترین و شیرین ترین رویداد زندگی من بسته هستند

معرفی فیلم Trumbo ،‌ یکی از بهترین فیلم‌هایی که امسال دیدم

نویسنده:
۲۱ بهمن ۹۴

ساعت ۵ صبح هست و همین الان فیلم تموم شد و چون میدونم اگه کار به فردا بکشه مثل فیلم Spotlight بی‌خیال معرفیش میشم پس با وجود خستگی بسیار به دلیل مشغله کاری زیاد در ماه جاری ، خواب را به تعویق میندازم و این فیلم را معرفی میکنم.

ترامبو

قبل از هر چیز باید بگم امشب نسبت به این موضوع که متاسفانه اکثر علاقه‌مندان به سینِما انقدر که به کارگردان و بازیگر توجه میکنن به نویسنده اثر یعنی کسی که Screenplay را نوشته بی‌توجه هستند متأثر شدم و خودم یک نمونش که سعی میکنم در مورد نویسندگان فیلم‌های مورد علاقم توجه بیشتری داشته باشم.

این فیلم در مورد دالتون ترامبو هستش ،‌ در واقع اصل فیلم در مورد زندگی و کارهای ایشون در سال‌هایی هست که عقاید ضد کمونیستی به شدت در آمریکا غالب بوده و دوران شرم آوری برای سیاست و تاریخ آمریکا به حساب میاد. شاید براتون جالب باشه بدونین ایشون نویسنده فیلم‌های بزرگی مثل تعطیلات رمی ،‌ اسپارتاکوس و پاپیون هستند.

بازیگر نقش دالتون ترامبو کسی نیست جز بازیگر فوق‌العاده Bryan Cranston که عموم به خاطر سریال بسیار محبوب Breaking Bad میشناسنش انصافاً در این فیلم بسیار خوب بازی کرده و نامزد جایزه اسکار هم شده. از دیگر بازیگران خوب فیلم میشه به Diane Lane و Helen Mirren اشاره کرد. کارگردان فیلم هم Jay Roach هست که بهترین فیلمش Meet The Parents میتونه باشه (با ارفاق).

فیلم را شدیداً توصیه میکنم چون هم به این موضوع اشاره داره که آمریکایی ها هم میتونن حماقت‌های بزرگ حتی در طول یک دهه در تاریخشون داشته باشن و هم اینکه فیلم در مورد یکی از نوابغ سینِما هست و بسیار مثبت و درسته. در ضمن به فیلم توی imdb نمره ۹ میدم.