گیک فارسی

نوشته های یک گیک فارسی از فعالیت ها ،‌ علاقه مندی ها و نقد هایش

مشکل Timeout با add-apt-repository

بدون دیدگاه

اخیراً برای بررسی یک سرویس روی IP6 از شرکت ارائه دهنده خدمات میزبانی خواستم روی سرور جدید یک IP6 هم داشته باشم. همه چیز به خوبی پیش می‌رفت که نیاز شد یک مخزن از روی Launchpad اضافه کنم. خیلی سر راست خواستم با add-apt-repository مخزن و کلیدش و غیره را اضافه کنم که پروسه خیلی زمانبر میشد و در نهایت هم Timeout میداد!

روی سرور‌های اروپا و این داستان‌‌ها خوب خیلی عجیب و غریبه! با کمی بررسی متوجه شدم حقیقتاً نمیتونه اون اسکریپت ارتباط برقرار کنه و با تیکت زدن به پشتیبانی هم مسلم شد چیزی بلاک و محدود نشده.

بعد از کلی جستجو و انجام کار‌های متفاوت به این نتیجه رسیدم مشکل از IP6 هست و سرور برای ارتباط داره از IP6 استفاده میکنه! و باعث میشه زمان ارتباط با خیلی از وب سایت‌ها و سرور ها به مشکل برخورد کنه. چون مربوط به apt هم میشد براحتی با ایجاد فایل etc/apt/apt.conf.d/99force-ipv4/ و محتوای زیر میتونیم apt را ملزم کنیم از ip4 استفاده کنه:

Acquire::ForceIPv4 "true";

ولی با کمال تعجب متوجه شدم باز هم مشکل برقرار هست ،‌ نزدیک بود از مسیر درست خارج بشم که با بررسی بیشتر تصمیم گرفتم کلاً زمانی که نرم افزاری درخواست IP میده به اجبار ip4 در اختیارش قرار بگیره که این کار را با ویرایش فایل etc/gai.conf.org/ و اضافه کردن یا uncomment کردن خط زیر میشه انجام داد:

precedence ::ffff:0:0/96 100

و در نهایت !Bingo ، حالا همه چیز به خوبی کار میکنه.برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *